Hudobný odbor
Záujem o štúdium v hudobnom odbore je tradične najvyšší, preto je najväčší a najúspešnejší. Po absolvovaní prípravného štúdia si žiaci majú možnosť vybrať zo širokej ponuky hudobných nástrojov.
Podľa schopností, predpokladov a záujmu si vyberajú predmety: hra na klavíri, keyboarde, akordeóne, husliach, violončele, kontrabase, gitare, elektrickej gitare, basovej gitare, harfe, zobcovej a priečnej flaute, klarinete, trúbke, lesnom rohu, tube, brytóne, saxofóne, akordeóne, bicích nástrojoch, základy kompozície, alebo spev. Okrem sólovej hry pracujú žiaci v rôznych zoskupeniach v rámci komornej a súborovej hry, či v speváckom zbore alebo v komornom speve. Žiaci individuálnym štúdiom získavajú na nástroji určitú zručnosť, od začiatku sú vedení k systematickej a vytrvalej práci a k pocitu zodpovednosti. Mimoriadne nadané detí sú zaradené do formy rozšíreného vyučovania. Usilovní a cieľavedomí žiaci sa zúčastňujú často na domácich a zahraničných súťažiach a prehliadkach, na ktorých sa s úspechom umiestňujú na popredných miestach. Veľké možnosti na prezentáciou majú žiaci na rôznych druhoch koncertov a podujatí školy – interné, triedne, verejné koncerty, koncerty malých detí, súrodencov, rodinné, výročné a tematické koncerty. Úspech majú naši žiaci aj na populárnych koncertoch Slovenskej filharmónie s nadanými sólistami, či projekty Bratislava pre všetkých alebo Mladí hudobníci Bratislavy a pod. Zaujímavé sú konfrontácie výsledkov na spoločných koncertoch s inými domácimi a zahraničnými školami. Mnohí naši absolventi po skončení štúdia na konzervatóriu a príslušných vysokých školách pôsobia ako profesionálni umelci či pedagógovia hudby.
V hudobnom odbore sú zaradení žiaci od predškolského veku až po dospelých. Pedagógovia hudobného odboru spĺňajú kvalifikačné predpoklady na výkon výchovno-vzdelávacej činnosti v hudobnom odbore.